Adventsgaven fra Radius & Cykelnerven
299,00 kr. inkl. moms
Er du vild med gin eller kender du en der er? Og vil du være med til at støtte et fantastisk formål?
Så skynd dig at bestil dette års adventsgave fra Radius.
Du får 4 gaveæsker med lækre Gin& Tonics til din december.
I hver æske er der en 5 cl. udvalgt gin fra destilleriet og en tilhørende 200 ml. tonic fra bla Fingers Crossed, Fever Tree og Artisan.
Derudover går 50 kr. af hver solgt adventsgave til Cykelnerven, som er Scleroseforeningens velgørenhedsevent, der samler penge ind til forskning i sclerose. læs mere nedenfor.
Ikke på lager
Produktet er begrænset til kunder over 18 år.
Om radius
Hos Radius handler alt om samspillet mellem håndværk, videnskab og råvarer i absolut særklasse. Vi arbejder med det bedste fra lokale marker – og når kun verdens fineste ingredienser rækker, henter vi dem dér, hvor de gror bedst.
Vores dild caviar akvavit har gjort Radius til fast inventar på hylder og barer landet over, mens æblegin Batch 18 har placeret os blandt prisvindende destillerier internationalt.
Med rent vand, økologiske principper og en kompromisløs tilgang til smag skaber vi dansk gin og akvavit med dybde, karakter og autenticitet.
Bestil direkte online i vores shop, kom forbi til smagning eller bondemarked, eller besøg destilleriet i åbningstiden på Oremandsgård Gods i Præstø og oplev håndværket tæt på.
