Privat Label Spiritus
Private Label – et partnerskab.
Vi nyder at udvikle nye opskrifter i samarbejde med alt fra restauranter, hoteller og virksomheder. Til dato har vi samarbejdet med alt fra Wassim Halal, Palægade, Aamanns – ligesom større virksomheder som Freja, Brødrene Dahl m.fl. også har fået lavet en private label gin. Sammenlagt har mere end 140 virksomheder udviklet deres gin med egen etikette hos os. Nye ingredienser giver nye udfordringer og nye gins – og vi lever for udvikling.
Her hos os adskiller vi imellem Private Label Spiritus og Firmagin på basis af mængde og formål. For os betyder Private Label et partnerskab hvor vi hjælper jer frem til et produkt der kan laves igen og igen. Måske I har en god idé eller en strøm af restprodukter I ønsker at udnytte – vi har set det meste, prøv os! Vi arbejder med alt fra gin, til vodka, whisky og likører!
Hvis I ønsker en mindre mængde flasker – som gave til medarbejdere, partnere eller lignende – henviser vi til Firmagin.
Sådan fungerer det:
- Sender I en logo-fil, laver vi en lækker opsætning til jer. Alternativt sender vi jer skabelonen - og så designer I selv jeres gin.
- I drømmer om et særligt udtryk - eller måske en særlig ingrediens. Med i prisen følger en samtale med vores Master Distiller om mulighederne i forhold til smag. Og vi er ærlige, hvis vi ikke tror på, at det fungerer. Vi har trods alt allerede arbejdet med alt fra lyng til caviar. Og når du får en gin med egen etikette - er det vigtigt, alle får en god oplevelse.
Kontakt os via kontaktformular nederst, så vender vi tilbage med en skræddersyet private label løsning til dig. Og læs eventuelt hvad folk siger af pæne ting om vores private label på vejen derned. Vi tales ved.
Læs hvad andre synes
Vi fik en virkelig lækker firmagave fra Radius med vores egen etikette. Hurtig levering og lækkert produkt. Kan kun anbefales.
PLH Arkitekter
Radius omdannede et gingko-træ i vores baghave til en signaturgin for vores overnatningssted. Virkelig været en positiv oplevelse for os – og mange glade gæster.
Hesede Hovedgaard
Vi lavede i samarbejde en caviar-gin med Radius, som har solgt fortrinligt pga. høj kvalitet. En stor fornøjelse
Rogn Caviar
Kontaktformular
Smag og oplev Radius
Vil du opleve håndværket tæt på?
Besøg vores destilleri i Præstø og få historien, smagene og stemningen med hjem.